BÖLÜMÜMÜZE HOŞ GELDİNİZ ! BİZ HAZIRIZ, SİZİ BEKLİYORUZ.

09 Ağustos 2019

YKS 2019 sonuçları açıklandı ve sizler bizi tercih ettiniz. Bu nedenle sizlere teşekkür edip "hoş geldiniz" diyelim.

                                                                           

Merhaba arkadaşlar, 

 

YKS 2019 sonuçları açıklandı ve sizler bizi tercih ettiniz. Bu nedenle sizlere teşekkür edip "hoş geldiniz" diyelim.

 

Öncelikle ufak bir tavsiyeyle başlamak isterim. Kazandığınız bölümde neler olup bittiğini öğrenmenizin en kolay ve keyifli yolu aibuceviritoplulugu instagram hesabını takip etmeniz olacaktır. İlgili sayfa takip isteğinizi ve "like"larını sabırsızlıkla bekliyor. 

 

Biliyoruz hem dört yılınızı geçireceğiniz Bolu hem de bölümümüz hakkında pek çok soru var kafanızda. Sizlerin araştırma kabiliyeti ve sınırsız hayal gücüne güvensek de bu soruları yanıt ararken sizleri yalnız bırakmak istemedik. O zaman en basit soruyla başlayıp ilk akla gelen sorularınızı yanıtlayalım. 

1- Bolu nerede?

Bolu, yurdumuzun Batı Karadeniz bölgesinde yer almaktadır. Köroğlu ve Bolu dağları arasındaki yüksek bir ovadadır. Ayrıca, Ankara ve İstanbul metropollerinin arasında olup bu iki büyük şehre yakınlığından dolayı Bolu'ya ulaşım çok kolaydır. 

 

2- Bolu'da ne var ne yok? 

Bolu, yemyeşil dağları, ormanları, şirin akarsuları, gölleri, doğal sıcak- soğuk su kaynakları ve kayak merkeziyle Türkiye'nin görülmesi ve yaşanması gereken şehirlerinden biridir. Yedigöller Milli Parkı, Abant Gölü, Gölcük ve Kartalkaya Kayak Merkezi gibi pek çok turistik noktası bulunmaktadır. 

 

3-Kampüsümüz nerede? 

Bölümümüzün içinde bulunduğu kampüs "Gölköy" sınırlarında yer almaktadır. Merkezden kalkan otobüslerle (7 nolu hat gibi) ulaşım yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. 

 

4-İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü kampüsün neresinde bulunuyor?

Bölümümüz Gölköy kampüsündeki Yabancı Diller Yüksekokulu binasındadır. 

 

5-Bölümümüzün bölüm başkanı kimdir?

Bölüm başkanımız Doktor Öğretim Üyesi Ebru AK.

Bölümün diğer hocaları Doç. Dr. Abdullah Coşkun, Doktor Öğretim Üyesi Hüseyin Evcim, Doktor Öğretim Üyesi Nazan Müge Uysal, Doktor Öğretim Üyesi Fatma Demiray Akbulut, öğretim görevlileri İsmihan Külcü ve Emel Yavuzalp'tir. Bunun dışında Arş. Gör. Mehmet Erguvan ve Arş. Gör. Güliz Akçasoy da karşılaşacağınız hocalarımız arasındadır. 

 

6-Peki ya hazırlık sınavı?

İngilizce hazırlık sınıfı muafiyet sınavı 17-18 Eylül 2019 tarihlerinde Yabancı Diller Yüksekokulu’nda gerçekleşmektedir. 

 

Hepsi ve daha fazlası için bilgi almak için This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ve This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail adreslerine ulaşabilirsiniz.

Sevgiler,

Arş. Gör. Mehmet Erguvan

FAKÜLTE DUYURULARI

Top