21-22 Ocak 2019 Tarihlerinde Yapılacak Olan Akademik Yarıyıl Yabancı Dil Yeterlik Sınavı’na Girecek Öğrencilerin Dikkatine;

 

Hazırlık Öğrencileri;

  • Üniversiteye 2017 yılında kayıt olmuş, Hazırlık tekrar öğrencileri 7-16 Ocak tarihleri arasında http://ydyobasvuru.ibu.edu.tr/ adresine girerek ‘Hazırlık Yarıyıl Yeterlik Sınavı Başvurusu’ sekmesinden başvuru yapmalıdır. Bu site üzerinden başvuru yapmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır. Tekrar öğrencisi olmayan öğrencilerin başvurusu geçersiz sayılacaktır. Muafiyet için gerekli not İngilizce Öğretmenliği ve Mütercim-Tercümanlık bölümleri için 80; diğer bölümler için 60’tır.

 

Erasmus+, Mevlana ve Farabi Değişim Programları’na Katılacak Öğrenciler;

  • Bu sınava ayrıca Erasmus+, Mevlana ve Farabi Değişim Programları’na katılmak isteyen öğrenciler de yabancı dil yeterliklerini belgelemek için girebilirler. Bu öğrenciler sınav başvurularını 7-16 Ocak tarihleri arasında http://ydyobasvuru.ibu.edu.tr/ adresine girerek yapmalıdır.

 

Tüm öğrencilerin Akademik Yarıyıl Yabancı Dil Yeterlik Sınavı’na hangi sınıfta gireceklerini gösteren giriş belgeleri 18/01/2019, Cuma günü saat 15.00’ten sonra https://ydyobasvuru.ibu.edu.tr/page/sinavbelgesi.html adresinden ilan edilecektir.

 

Bilgilerinize,

 

 

                                                                                                                                                           

                                                          Hazırlık Bölüm Başkanlığı & Sınav Merkezi Koordinatörlüğü


Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Yabancı Diller Yüksekokulu © 2019 Sayfa Başı