İleri İngilizce I

Bu dersin amacı; öğrencilerin Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)‘e göre B1 seviyesinde İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini arttırmaktır. Bu dersin içeriğini yaşadıkları yerin tasviri, hatırlama/unutma ve duygusal yaşantılar hakkında konuşmak, iklim değişikliğinin nedenleri ve sonuçları hakkında konuşmak, para hakkında konuşmak, acil durumlar ve hayatta kalma metodları hakkında konuşmak, sanat konularında fikir belirtmek oluşturmaktadır. Bu dersin sonunda, öğrenciler, okulda, işte, boş zamanlarında düzenli olarak karşılaştıkları açık standart ifadelerin temel noktalarını anlayabilir, hedef dilin konuşulduğu ülkelerde seyahat ederken karşılaştıkları durumlarda kendilerini ifade edebilir ve orkularından ve algılarından bahsedebilirler.

 

İleri İngilizce II

Bu dersin amacı; öğrencilerin Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)‘e göre B1 seviyesinde İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini arttırmaktır. Bu dersin içeriğini ulaşım hakkında konuşmak, spor hakkında konuşmak, güvenliği sağlama yolları hakkında konuşmak, gizemli konular hakkında konuşmak, bireyin eğitim planları ve kararları hakkında konuşmak ve uzay hakkında konuşmak oluşturmaktadır. Bu dersin sonunda, öğrenciler, kişisel olarak ilgilendikleri ve aşina oldukları konularda basit bir şekilde kendilerini ifade edebilir, kendilerinin ve diğerlerinin yaşantılarını, hayallerini, umutlarını, amaçlarının tasvirini yapabilir ve planlarını ve düşüncelerini açıklayabilir ve neden belirtebilirler.

 

İleri İngilizce III

Bu dersin amacı; öğrencilerin Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)‘e göre B2 seviyesinde İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini arttırmaktır. İleri İngilizce III dersinin içeriğini diğerlerine ilgileri ve geçmiş yaşantıları hakkında soru sormak, kıyafetler ve müzik hakkındaki zevkleri hakkında konuşmak, kültürel özellikler hakkında konuşmak, sosyalleşmek ve dışarı çıkmak hakkında konuşmak, kurallar ve düzenlemeler hakkında konuşmak, batıl inançlar hakkında konuşmak oluşturmaktadır. Bu dersin sonunda, öğrenciler, kendi uzmanlık alanlarında ki teknik tartışmaları içeren hem soyut hem de somut konular hakkında yazılmış konuların temel fikirlerini anlayabilirler.

 

İleri İngilizce IV

Bu dersin amacı; öğrencilerin Common European Framework of Reference for Languages (CEFR)‘e göre B2 seviyesinde İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini arttırmaktır. İleri İngilizce IVdersinin içeriğini problemler ve çözüm yolları hakkında konuşmak, sahip olunan şeyler ve materyalist olmak hakkında konuşmak, hayali durumlar hakkında konuşmak, ünlüler hakkında konuşmak, çevresel sorunlar hakkında konuşmakve kariyer planlaması hakkında konuşmak oluşturmaktadır. Bu dersin sonunda, öğrenciler hedef dili anadili olarak konuşan insanlarla kaygılanmadan spontane ve akıcı bir şekilde etkileşimde bulunabilir ve çeşitli konular hakkında açık ve detaylı bir metin oluşturabilir ve çeşitli opsiyonları belirterek bir konunun avantajları ve dezavantajları hakkında fikir belirtebilirler.


Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Yabancı Diller Yüksekokulu © 2017 Sayfa Başı